Prasačiny momentálne nie je možné zobraziť.
maxhardcore
vlastizradcovia
 
Michal
Michal | 26.7.2022 08:13

-v rusku nikdy neboli
-o rusku vedia pramálo
-nič z ruska nemajú


Jojojo
Jojojo | 26.7.2022 09:59

okrem benzínu a nafty, plynu, jadrového paliva, hnojív, potravín, vzácnych kovov v autách a elektronike, polovicu armádneho vybavenia,... keď tak nad tým premýšľam, mali by sme sa odstrihnúť. A pôjdeme do lesa vyhrabávať korienky a nadávajúc na Putina.


Homer
Homer | 26.7.2022 10:28

jojojo ty to robíš z presvedčenia alebo za ruble? V USA skoro nič z Ruska nekupujú a nemám pocit, že by tam vyhrabávali korienky v lese.

Jááj, sorry. Zabudol som. Trafená hus zagágala.


Komisar Mex
Komisar Mex | 26.7.2022 10:53

Bez ruska budeme vyhrabavat korienky v lese :D :D kde sa tu da dat nejaky rehotajuci sa smajlik placuci od smiechu?? :D

To snad ani ty nemozes mysliet vazne. Ale ano, je taka krajina kde ludia vyhrabavaju korienky v lese. Len maju problem lebo na velkej casit ich krajiny je ta zem casto zamrznuta..


Nathanael
Nathanael | 26.7.2022 11:14

Jojojo: Ropu a plyn majú aj v Perzskom zálive napr. Kovy v Afrike. Mali by ste sa vy vlastenci poobzerať po nejakých tamojších vzoroch, nech nemáte len Putina. Nech máte koho obdivovať za to, že vás zásobuje surovinami...


Jojojo
Jojojo | 26.7.2022 11:37

Homer, trafený budeme všetci. Ja som ani nehovoril o USA, kde po zákaze ruskej ropy vystrelili ceny benzínu a teraz Biden chodí kolenačky po arabskom polostrove, aby zvýšili ťažbu. Bohužiaľ šejkovia ho naposledy poslali tam, kde slnko nesvieti, že to musia najskôr riešiť s OPECom, kde je členom aj Rusko. Mimochodom, rafinované produkty kupujú Amíci od Rusov stále, ak sa niečo nezmenilo.
Vtipné je aj Poľsko, ktoré sa hrdinsky a s veľkou slávou odstrihlo a teraz to ich premiér dáva na Zelenského a žiada Nórov, aby sa podelili o "nadmerné zisky" keď zistil, že inde je 3x drahšie ako dlhodobý kontrakt u Rusa :D Ktorý stále platí a teda Poliaci porušili zmluvu. Tú zmluvu, ktorou im len nedávno Gazprom vyšiel v ústrety, keď plyn na burze išiel prudko hore pár mesiacov po tom, ako Poliaci na Gazprome vysúdili "lepší" vzorec naviazaný na trhy a Gazprom im musel vrátiť peniaze, ktoré potom Poliaci násobne preplatili v cene plynu :D
Ja som písal o nás.
Komisár keď nájdeš toho smajlíka plačúceho od smiechu, poprosím odkaz.


vlado
vlado | 26.7.2022 12:08

jojokokot "Vtipné je aj Poľsko, ktoré sa hrdinsky a s veľkou slávou odstrihlo" ja som žil v tom, že naopak, rusi ich odstrihli. máš pre svoje tvrdenie nejaký zdroj?


Homer
Homer | 26.7.2022 12:52

jojojo, stále si mi neodpovedal. Robíš to z presvedčenia alebo za ruble?


Jojojo
Jojojo | 26.7.2022 14:38

Volodymir, zmluvu sa rozhodlo ukončiť Poľsko, vraj ich Rusi "vydierali" tým, že chceli platbu v rubľoch (divné, že to nespravila celá EÚ, takto sú zase iba Poliaci za iniciatívnych blbcov a musia chodiť po žobraní). Tak teraz nakupujú ruský plyn od susedov s prirážkou a susedia zaň platia Putlerovi v rubľoch.

Homer, ja len za ruble, ale odkedy stopli SWIFT, tak som v defaulte.
Ale keby dal Maxi zdroj toho statusu, takmer určite sa dopátrame, že bol napísaný nejakým odborníkom v nejakej mimovládke (spolu)financovanej voňavými americkými dolármi.


salamoon
salamoon | 26.7.2022 19:20

neuveritelne presne vystihnute!


VelkyNevykonny
VelkyNevykonny | 26.7.2022 22:08

Bez Ruska a bez FICA nás tu čaká Armageddon. Rusko ako svetový zdroj vzácnych kovov, špičkovej elektroniky, kvalitných ruských potravín :)) a vlastne všetkého dobrého. Dobrých vákuových bômb a dobrých kktov.


vlado
vlado | 27.7.2022 12:17

jojokokot poliaci by platili a kupovali dalej, ak by rusi nezmenili jednostranne podmienky. v bežnom zmluvnom vzťahu, ak meníš podmienky, musí na to druhá strana pristúpiť, ak nie, zmluva prestáva platiť. poliaci žiadne zmeny nenavrhovali ani neurobili. takže to je celé akcia ruska a gazpromu, poliaci jednoducho na tuto hru nepristupili.


Jojojo
Jojojo | 27.7.2022 13:18

Nebol by som si istý, či tým prestala zmluva platiť. Poliaci teraz môžu radostne nakupovať kde len chcú. Rusi majú zase právo žiadať platby v mene, ktorú im nemôžu Našispojenci skonfiškovať/ukradnúť.


Nathanael
Nathanael | 27.7.2022 13:25

Jojojo: Hlavne, že Rusi na Ukrajine kradnúť môžu...


| 27.7.2022 15:46

Jojo ked si myslite, ze je tu tak strasne zle, preco ste este neodisiel, co ja viem, do Ruska. Stale len placete ako vsetci rusom ublizuju a pritom aki su oni super a vyspeli a vsetko maju a robite im tu advokata. Preco nas tu este otravujete svojimi tupymi recami ?


VelkyNevykonny
VelkyNevykonny | 27.7.2022 16:56

Je to jeho robota, nechajte ho. Len je smutný, že gastráče nedostáva.


casemx
casemx | 28.7.2022 08:34

Proste rusko malo stastie ze sa ocitlo na uzemi kde je kopec ropy a plynu. to je cele.

Vyhlasovat to za nejaku cnost je ubohe.

Zapad vymyslel a vyrobil kopec technologii bez ktorych by rusko nevedelo ani tu ropu tazit, napr turbinu.

Staci si precitat ako bez US pomoci by nemali ani fabriky na vyrobu zbrani pred II sv.


Nathanael
Nathanael | 28.7.2022 09:31

Casemx: V prvom rade by ani netušili, že to mazľavé a smradľavé môže byť na niečo dobré :)


vlado
vlado | 28.7.2022 10:50

jojokot ty zrejme nemáš ani šajnu o biznise. zmluvy sa uzatvárajú medzi partnermi, rovnocennými. ak niekto mení zmluvu, mení sa aj vzťah. medzi partnermi musí byť dôvera, vieš akú majú teraz firmy dôveru k ruským energetický firmám? nulovú. pretože ja dnes uzatvorím zmluvu a zajtra volajaky putin politicky niečo rozhodne a mne to zniči biznis. prečo by som mal dávať peniaze do takejto krajiny?

tebe to samozrejme nedochádza, pretože si zaplatený tupec, ale putin si zničil energetický biznis sám. ani komunisti si nedovolili ťahať plyn a ropu do politiky. zničil dôveru k ruským energo firmám a je velmi naivné si myslieť že činania či indovia majú väčšiu dôveru voči rusom.


Jojojo
Jojojo | 28.7.2022 12:52

Ak ti obchodný partner posiela úhradu za tovar cez sprostredkovateľa, ktorý si ich vopchá do vrecka, lebo ťa nemá rád, budeš pokračovať v takom biznise a dodávať tovar prakticky zadarmo, alebo sa budeš chcieť dohodnúť na vynechaní takého sprostredkovateľa?
Prečo krajiny opúšťajú dolár a obchodujú v lokálnych menách? Nie je to tým, že strýčko Bidet na prípade Ruska celému svetu názorne ukázal, že môže kedykoľvek zabaviť devízové rezervy komukoľvek, kto sa mu práve znepáči?


vlado
vlado | 29.7.2022 11:55

jojokot a ty si kde zaznamenal pokus o dohodu? ja si pamätám prejav istého putina kde to proste oznámil. chlapče, vrát sa ty pekne naspäť k smetiarom, na viac nemáš.


 
Nie ste prihlásený, pre pridávanie komentárov sa musíte prihlásiť!
( Prihlásenie | Registrácia )
 
 
loader