Prasačiny momentálne nie je možné zobraziť.
maxhardcore

Nie je pravdou, že si Sovieti poslavili svoj priemysel sami. Sovietsky priemysel kompletne vystavali západné krajiny. Napriek tomu, že v 20-tych rokoch ZSSR zaostávalo 50 rokov za okolitým svetom technologicky, hlavný problém bol ten, že ZSSR v tej dobe za civilizovaným svetom zaostávalo 100 rokov spoločensky a 500 rokov hodnotovo ! .
Západné krajiny síce naučili mužikov vyrábať autá, traktory, motory, lietadlá a pod.,
ale mužikovia nepochopili to hlavné –
že sila priemyslu nie je v robotníkoch a v strojoch.
Ani stroje, a už vôbec nie robotníci nie sú tvorcami hodnôt. Tvorcami hodnôt sú myšlienky, veda, výskum, vývoj, inovácie.
A toto nevzniká tam, kde človek nesmie slobodne myslieť.
Preto i dnes rusi vyvážajú železnú rudu, a nie kvalitnú oceľ. Preto i dnes rusi vyvážajú ropu, a nie kvalitné mazivá a oleje.
Za sto rokov rusi nepochopili nič.
Západný svet vytiahol ZSSR zo zaostalého sveta poľnohospodárstva na určitú priemyselnú úroveň,
a tá vlastnými inovačnými impulzami nenapreduje.
Preto civilizovaný svet nemá vo svojich domácnostiach nič z ruského priemyslu.
Samozrejme – nie žeby sovieti a rusi nemali aj vlastné, svetovo akceptované produkty. Majú. Vodku,samopaly, guľomety, nášlapné míny, bombardéry, jadrové hlavice.
Samé praktické veci pre národ Zlatej hordy.

 
tmiro | 13.5.2022 02:25

Podobny blog tiež ma sme som čítal už dávno, chlapec tam písal niečo ako: Š takým prírodným bohatstvom ste mohli byť emiratmi Európy ale ste.. (tuším ich prirovnal k Venezuele)


tmiro | 13.5.2022 02:31

A k tomu zaostávaniu to nám reálne v škole k tomu niečo vraveli, ale mohlo to byť aj na dejepis, tak to už by som nezažil za bolsevika, ale ak to bolo inde, je dosť mot e, že som to počul ešte od komunistickej učiteľky.

Jedna téma bol tatarsky vpád na slovensko a to bolo tuším aj normál súčasť učiva, že jeden rok plienenia Uhorska tatrmi spôsobil zaostávanie východu oproti západu asi 100 rokov, Maďarsko jé 100 rokov za rakúskom a aj slovensko asi jé nejakých 100 rokov za českom...

A neskôr som podobne počul o Rusku, par storočí pod nadvládou zlatej hordy a zaostávajú dodnes nepamätám o koľko hádam aj dve storočia.. Ak som to počul ešte za bolsevika tak samozrejme učiteľka vravela ze to platilo do 1917 a potom poskočili míľovými skokmi..


obserr
obserr | 13.5.2022 08:57

mohol si dat zdroj, ci zdalo sa ti dlhe pre gulasakov? :) som vecer precital, co-to som tusil, ale ze az takto .. nakoniec budu mat pravdu ti, co za vsetko vinia imperialistickych amikov ;)

https://blog.sm...-vyhrali-cast-i


džóko
džóko | 13.5.2022 13:02

Bol som v 86-87 ako študent rusistiky vo Volgograde, oni tomu stále hovorili Stalingrad , a boli akoby na to hrdí. propaganda par excelentné. Chleba net i ne budet! Na dverách obchodu. A keď som to odfotil, aj tie óčerede , prišli z jasna milicionári, vytiahli film, otrepali foťák o zem, ale keď zbadali čssr pas s levom, boli trochu krotkejší... Ale drzejšie ich dcérok,keď si nás našli na intráku - rifle, kozmetika, tričká, hoci so znakom Benzinol, alebo Včielka Maja! Ale priznám sa, ako antikoncepciu sme predávali 1 tic - tac, nie celú škatuľku, ale 1cukrík som predával za 1 rubeľ. 1 rub = 10 Kčs vtedajších


pherkard
pherkard | 13.5.2022 16:45

džóko | 13.5.2022 13:02
A to si bol este v tej kulturnejsej casti ruSSka. Ja som 81-87 presiel aj dediny, kde sa "nesmelo inostrancom" chodit, a to bolo ine kafe. Prirovnal by som ich s nasimi dedinami tak cca 1870 - 1910.
Skoda ze som nefotil, teraz by tie fotky mali cenu zlata.


tmiro | 14.5.2022 05:51

Ja som počúval rôzne príbehy približne v mojich 10 rokoch, najprv zážitky z vojny a potom hneď všeličo o ZSSR keď bol prevrat v 1989.

Ako jednu vec som ľutoval, že ja už nezazijem takú srandu v komunistickej armáde a potom som aj zo srandy vravel ze môj sen je navštíviť ZSSR, ale žiaľ to je už nesplniteľné sen.

Prekvapil som sa, že sa mi podarilo v 1999 zažiť Slovensku komunistickú armádu s ožratými dôstojník i cez deň atď...

A nakoniec aj ten ZSSR možno zazijem

Nemyslím tým, že by mal vzniknut, ale to ze mi stačí nabudúce pokračovať v ceste aj za Kijiv a oni to tam stále majú poštárom za tým Donom a Volgou..


tmiro | 14.5.2022 05:52

*po starom. ..


džóko
džóko | 14.5.2022 17:06

pherkard » 👍👍👍


 
Nie ste prihlásený, pre pridávanie komentárov sa musíte prihlásiť!
( Prihlásenie | Registrácia )
 
 
loader