Prasačiny momentálne nie je možné zobraziť.
maxhardcore
zaostalí náboženskí fanatici
 
musimreagovat
musimreagovat | 8.5.2022 11:09

Výstižné!


Maco
Maco | 8.5.2022 12:54

Veru výstižné. Vystihuje mentálnu (ne)výbavu autora.


musimreagovat
musimreagovat | 8.5.2022 12:58

Nie, nepochopil si. Autor to presne vystihol.


macska
macska | 8.5.2022 13:40

Ak sa nechcené dieťa narodí, odporcovia potratov nech sa o ne osobne starajú


diverzna vevericka
diverzna vevericka | 8.5.2022 13:45

@Maco: ak to nevies pochopit, tak sa radsej chod pomodlit do kostola. Tak Ti to sutanovy pedofil urcite vysvetli.

Inak brilantne vystizny obrazok!


DDTT
DDTT | 8.5.2022 15:06

MOja mama bola adoptovaná hneď po pôrode. Má z toho celý život traumu, ktorú prenášala aj na nás, všetci sme tým trpeli. Ona sama je proti adopciám a tvrdí, že nechcené deti sa radšej nemajú narodiť.
Takže asi toľko k tomu.


Lucy in boots
Lucy in boots | 8.5.2022 15:50

DDTT v zásade nechcem takým ľuďom nič hovoriť, ale tvoja manka, že dostala drbnutych adoptívnych rodičov je smutne. Že sa sama stala drbnutym rodičom ktorý otrávil život všetkým naokolo je bohužiaľ ešte smutnejšie. Ľudia nemajú na ostatných prenášať svoje mindraky. A logika tvojej manky prečo adopcie nie je dobre na p. To by sme my z tohto príkladu mohli tvrdiť, že žena ako tvoja manka by vôbec deti mať nemala. Lebo budú rovnaké ako ona. Krásne vlákno na deň matiek. Ja si naopak myslím, že detí ak je trochu vôle by sa mali narodiť. Kto sa nenarodil nie je nič len trochu biologického odpadu. Kto sa narodil môže všetko, aj ukázať svetu že nie je odpad aj vyliečiť vlastnú dušu. No a k obrázku. Nie je správny. Takí panbickari ako Záborská sa nestarajú o blaho nikoho iba o indoktrinizaciu. Ale uberp. z druhej strany názorového Pietruchova je to isté len rúchu slobody a cynického liberalizmu. Dobre pamätám keď nejaká zúfalá matka nechala svoje dobre živené, zaopatrene bábätko pred nemocnicou (nevedela o možnosti babyboxu), lebo bolo tretie a muž jej niekde zdrhol do cudziny. Dostala súd a podmienku neskôr. Pani P. logicky prizivila svoju propagandu o detabuizacii potratov.


musimreagovat
musimreagovat | 8.5.2022 17:53

Lucy, ty si myslíš, že to bábo v bruchu nevníma, že ho jeho mama nenávidí? Že ho v sebe len trpí, lebo sa ho nedokázala zbaviť? Je rozdiel, či sa tá žena sama rozhodne, že aj keď sa sama nemôže o dieťa postarať, tak ho vynosí a poskytne na adopciu a keď ho MUSÍ donosiť.


Potratová Veriaca
Potratová Veriaca | 8.5.2022 18:10

kto nebol na potrate, nevie čo je láska.
Namiesto adopcií by mali deti topiť ako mačence. Aby náhodou nemali nejaké traumy. Alebo ich rovno adoptovať pedofilom, poťažmo homofilom.


Maco
Maco | 8.5.2022 19:16

@ diverzna vevericka: Brilantne výstižný komentár. Všetci, čo s tebou nesúhlasia, sú fanatici. Všetci, čo sa modlia, sú zaostalí. Všetci kňazi sú pedofili. Standing ovations...

Najväčším problémom slobody prejavu je, že sa slobodne prejavujú aj ľudia, čo chcú slobodu prejavu zničiť. Ale aj tak treba slobodu prejavu brániť. Najväčším problémom obmedzovania potratov je, že sa tak rodia aj ľudia, čo propagujú potraty...


vlado
vlado | 9.5.2022 12:36

podla bigotákov je sloboda to čo povedia oni. sloboda nie je niečo zakazovať, chapeme?


Len tak
Len tak | 9.5.2022 18:24

Vlado, nechápeš to. Máme ti náboženskú slobodu. To znamená, že bigoti si môžu slobodne robiť čo chcú. Keby to malo byť ináč, nevolalo by sa to náboženská sloboda, ale ateistická sloboda.


Lucy in boots
Lucy in boots | 9.5.2022 20:01

musimreagovat, tvoje metafyzické vysvetlenie traumy neuznávam.


musimreagovat
musimreagovat | 9.5.2022 20:10

Nemusíš, ja ťa presviedčať nebudem. Ja zase neuznávam to, že má niekto právo nútiť ženu porodiť nechcené dieťa.


Lucy in boots
Lucy in boots | 9.5.2022 20:12

musimreagovat, zatial na Slovenku, ešte nikto nikoho nenúti.


Len tak
Len tak | 9.5.2022 20:41

Lucy: bigoti robia všetko preto, aby nútiť mohli.


Maco
Maco | 10.5.2022 09:41

@ sloboda nie je niečo zakazovať, chapeme?

Predpokladám, že na základe tejto logiky odmietaš dodržiavať aj zákazové dopravné značky.

Sloboda jedného sa končí tam, kde sa začína sloboda druhého, chápeme?
Aj práva majú svoju hierarchiu a právo na život je z nich najdôležitejšie, chápeme?
Ostatné práva ti budú naprd, keď ti dakto vezme život, chápeme?


Maco
Maco | 10.5.2022 10:32

Celý tento "moderný", "pokrokový" prístup je len o zbavení sa zodpovednosti.

V minulosti sa chlapi správali, akoby mali právo sexovať, čo hrdlo ráči, bez obmedzovania sa, bez opatrnosti, bez ohľadov na následky, ale ženy si museli dávať bacha, lebo ak skončili s pankhartom na krku, mali sakra ťažký život - a ešte ich aj celá spoločnosť odsúdila.

Ale prišiel POKROK, prišla ROVNOSŤ. Začali sa aj chlapi správať v sexe zodpovednejšie, kontrolovať svoje pudy, myslieť na následky? NIEEE, ČO SI? Prečo by sme sa mali obmedzovať? Nech sa teda ani ženy neobmedzujú, a bude rovnosť! Však sme všetci pokrokoví a kyrety už vieme parádne dezinfikovať. Nechceš decko - zbav sa ho, aj ti na to prispejem, aby si videla, aký som "zodpovedný".

Prvé, čo pri tej debate vytiahnete, sú extrémne prípady: znásilnenia a genetické či získané defekty plodu. Dobre, tie nech sa posudzujú aj riešia individuálne. Ale akým podielom sú tieto prípady zastúpené na všetkých vykonaných potratoch?

Mali by sme zlepšovať sexuálnu výchovu s dôrazom na zodpovednosť. Mali by sme pomáhať slobodným matkám, a tým nemyslím len nejaké dávky, ale celkový prístup spoločnosti.
Mali by sme zdokonaľovať starostlivosť a výchovu v detských domovoch, aj s nejakým systémom následnej podpory mladých ľudí, ktorí z nich vychádzajú.

Ale nie, prečo by sme problém riešili, keď sa ho môžeme zbaviť? (Aby som parafrázoval istého "veľkého mysliteľa" J. V. S.: nie je človek - nie je problém.) Ako? Povieme, že vražda nie je vražda, keď "to" nie je človek. (Iný "génius", A. H., na základe tej logiky poslal na smrť celé vagóny "neľudí".)

Mozog mi zastavuje, keď čítam zo zahraničia o tých prípadoch, že rodičia vychovávajú svoje dieťa "genderovo neutrálne", kým nedospeje do toho bodu, že si samo vyberie, či chce byť muž, žena, prípadne ktorýkoľvek z ďalších x "genderov" - totalizácia práv dieťaťa. U nás sa to zatiaľ nedeje, ale aj naši rodičia dávajú dnes svojim deckám voľnosť a priznávajú im také práva, o ktorých sa starším ročníkom ani nesnívalo. A potom sú tu tí, ktorí naopak nepriznajú dieťaťu ani len to úplne prvé a najzákladnejšie právo - právo na život. Pritom aj jedni aj druhí sami seba považujú za úžasných a moderných a pokrokových.

A ja som podľa nich zaostalý fanatik...


vlado
vlado | 10.5.2022 12:32

len tak, ja nemám nič proti náboženstu, nech si verí kto chce v čo chce. ale ich zákazy a príkazy nech si dodržiavaju vo svojom krúžku a nech s tým neotravujú ostatních.

maco, zákazové dopravné značky neplatia pre všetkých, IBA tých ktorí sú účastníkmi dopravy. lenže katolíci chcú aby platili pre všetkých, aj tích čo bývajú na lazoch mimo ciest, chápeme?

presne tak, sloboda jedného končí tam kde začína sloboda druhého. podľa katolíkov tehotná už nemá žiadne práva. tu už tvoja veta neplatí? prečo má mať zygota väčšie práva, na úkor tehotnej? preto má tehotná svoje práva do 12 teho týždňa plodu, a po tomto termíne už má svoje práva plod. je to jasné, jednoduché a spravodlivé.


Maco
Maco | 10.5.2022 19:04

Je to jasné, jednoduché a nebetyčná blbosť.

Zákazové značky platia pre všetkých, ktorí sa chcú zúčastňovať cestnej premávky.
Morálne zákony platia pre všetkých, ktorí sa chcú zúčastňovať života v ľudskej spoločnosti.
Účasti v cestnej premávke sa vyhneš tak, že sa vysťahuješ na lazy mimo ciest.
Účasti na živote v ľudskej spoločnosti sa vyhneš tak, že sa vysťahuješ na opustený ostrov - nech sa páči, btw.

Plod nemá väčšie práva, ako žena, ktorá ho nosí. Ale ani menšie. To s hierarchiou práv ti stále nedošlo, však? Skúsim názornejšie:

1. právo na život,
2. právo na osobnú slobodu,
3. právo na bezpečie,
...
...
...
1 000. právo robiť si, čo sa mi zachce, a všetky následky beztrestne hodiť za hlavu.


| 10.5.2022 22:41

Maco, jeden mudry pan raz napisal v jednej zo svojich mudrych knih: Pozor na ludi, ktori argumentuju moralkou! V ich ponimani sa totiz pod moralku moze schovat uplne vsetko. A hla, mal pravdu ten ujo.


Maco
Maco | 11.5.2022 10:24

Napríklad ochrana ľudského života - naozaj nebezpečná spiatočnícka a fanatická idea.


vlado
vlado | 11.5.2022 12:26

presne ako píšeš, MUSÍŠ byť účastníkom cestnej premávky. keď nemám auto, je mi to u prdele, lenže podla teba musím tie značky aj tak dodržiavať, čo nedáva žiaden zmysel.

morálne je to, čo si dohodne spoločnosť ako celok. je podla teba potrat nemorálny? v poriadku, nechod nan. podla mna morálny je. kto určí, ktorá morálka je "lepšia", ktorá sa má dodržiavať? ty? a prečo nie ja?

tehotná má tiež právo na život, právo na osobnú slobodu, právo na bezpečie... ale ty jej ich chceš zobrať, jej práva chceš upriet a zhluku buniek chceš dať ľudské práva, i keď človekom nie je.


Maco
Maco | 11.5.2022 13:56

1. Aj bez auta si účastníkom cestnej premávky, ak vlezieš na cestu. Základy toho sa učia v materskej škole, ale ty si vtedy asi chýbal.
2. Ak je podľa teba morálne to, čo si dohodne spoločnosť ako celok, potom zjavne používaš slovo morálny v inom význame ako ja. Podľa tvojho chápania bolo otroctvo v staroveku morálne, lebo sa na tom dohodla spoločnosť ako celok. Podľa mňa bolo normálne, ale nie morálne.
3. Opakujem x-tý raz, že nechcem nikomu žiadne práva brať, ale trvám na dodržiavaní práv podľa stupňa ich dôležitosti. Zachovanie života má prednosť aj pred zachovaním slobody, aj pred zachovaním bezpečia, a 1 000 x viac pred zachovaním pohodlného života bez povinnosti niesť zodpovednosť za vlastné správanie.


Maco
Maco | 11.5.2022 13:58

BTW koľko buniek musí mať človek, aby bol podľa teba človekom?


Max Hardcore
Max Hardcore | 11.5.2022 14:18

Predstavme si,
napr. bývalého ministra zdravotníctva Mareka Krajčího
ako čistého, ideálneho úradníka,
o ktorého súkromnom živote a prežívaní intímnych vecí nič nevieme, pretože tak by to pri štátnych úradníkoch v štáte neviazanom na žiadnu ideológiu, či náboženstvo malo byť.
Je to ťažký myšlienkový experiment, pretože to, že sa Marek Krajčí cíti byť silne veriacim kresťanom – nám predsa sám povedal.
Opakovane a asi tisíckrát.
Je to ako ten starý vtip, že podľa čoho spoznáš, že sa rozprávaš s vegánom.
Do pár sekúnd ti to sám povie.
Tak to je presne Krajči.
Čiže ani nevieme, prečo presne duchom ovanutý Marek Krajčí považuje jogu za nejaký škodlivý okultizmus,
prečo hovorí o tom, že ho navštívil duch svätý v podobe vánku,
alebo prečo spomína že nejaký boh má práve so Slovenskom veľké plány. Poznáme len tie jeho videá.
Je na nich dospelo vyzerajúci človek, ktorý tvrdí veci nezlučiteľné s realitou.
V tomto scenári netušíme, prečo ich tvrdí.
Pre mňa za mňa, môže byť pod vplyvom drog,
trpieť duševnou poruchou,
rozprávať sen, z ktorého sa ostatnú noc vánkom ofúkaný prebudil. Čokoľvek z toho a ešte mnoho iných vysvetlení sa ponúka.
Podstatné je, že pre mňa ako diváka, ktorý je tomu viac menej nedobrovoľne vystavený, je na prvý pohľad úplne jedno prečo dospelý človek také kraviny tvrdí.
Základná reakcia je nebrať ho vážne.
Pri podrobnejšom skúmaní Mareka Krajčího , ale aj ďalších bohabojných kresťanov
mi ich môže byť ľúto,
tak ako mi je ľúto ľudí hádajúcich sa na autobusovej zastávke s neviditeľnými osobami, ktoré im protirečia,
alebo sa mu budem smiať - to vtedy ak sa ukáže, že ten človek disponuje volebným právom, je oficiálne považovaný za príčetného a teda nie je nijako chorý, je len blázon, ale nie v medicínskom zmysle slova.
Posmech z toho, čo Krajči a kresťania tvrdia sa potom mieša s občianskym strachom z toho, čoho môže byť takto vyosený jedinec schopný, ak sa mu dostane do ruky reálna moc.
Najmä ak je v riadiacich funkciách štátu zrazu takých
„duchom svätým ovanutých“
viacero a ďalší zaostalí náboženskí fanatici im sekundujú z parlamentu.


vlado
vlado | 15.5.2022 18:17

1. ... AK vlezieš na cestu...
2. bavíme sa o morálke, ak otroctvo nebolo podla teba morálne, prečo ho vyťahuješ ako príklad? ja som o otroctve nepísal nič. morálka nespadla z neba, ani ju nevymyslel boh na sinaji či kde. vznikla spoločenskou dohodou, preto sú v rôznych kultúrach rôzne morálne hodnoty.
3. dokazuješ že nevieš o problematike nič. najčastejšie chodia na potrat matky s dvoma detmi a 40% počatí je nechcených.

ako hovorí klasik, keby rodili chlapi, potraty by sa robili na každej pumpe. odhod tie smiešne ideologické okuliare a zisti si dôvody, prečo sa potraty dejú a tie treba riešiť a nie plošne zakazovať.


Maco
Maco | 22.5.2022 18:32

1. Ak vlezieš na cestu, platia pre teba pravidlá cestnej premávky. Ak vlezieš do života v ľudskej spoločnosti, platia pre teba pravidlá ľudskej spoločnosti. (Ktoré by mali byť morálne.) Keďže sa zúčastňuješ tejto debaty cez internet, opovažujem sa predpokladať, že a) žiješ b) v ľudskej spoločnosti.
2. Snaha o presadzovanie morálky (= dobrých mravov) a morálneho (= mravného) správania tu bola skôr, ako kresťanstvo, skôr ako judaizmus. Láskavo nerob z morálky "zastaralý výmysel" kresťanov.
3. Wow, to ty dokazuješ, že nerozmýšľaš nad tým, čo čítaš. Pri obhajovaní potratov sa obyčajne argumentuje extrémnymi prípadmi, ako je: znásilnenie, incest, chorý plod, chorá matka a pod. Pýtal som sa, aké percento potratov tvoria tieto prípady, že sa nimi vždy oháňate? Keďže princíp rečníckej otázky ti zjavne nič nehovorí, poskytnem ti aj odpoveď: MALÉ. A keďže aj v domýšľaní do dôsledkov máš medzery, aj s tým ti pomôžem: znamená to, že tieto okrajové príklady nemožno používať ako argument, lebo väčšina prípadov sa s nimi nezhoduje.

To je mi teda novinka (sarkazmus, btw), že 40 % potratov absolvujú matky 2 detí, ktoré už ďalšie dieťa nechcú - a to má byť akože dôvod na zavraždenie dieťaťa? To mi má zavrieť hubu? Podľa teba som si doteraz myslel, že väčšinu potratov absolvujú po ďeťoch túžiace ženy, ktoré ale nejaká tajná potratová organizácia donútila vzdať sa ich?

Keďže minimálne 95 % dopravných nehôd je nechcených - to by bol asi dôvod zavraždiť toho poškodeného účastníka, aby si s tým nemal problémy?

Potraty sa "nedejú", kokos, potraty sa páchajú. Väčšina preto, že žena to dieťa nechce. Moje smiešne ideologické okuliare mi hovoria, že to nie je dostatočný dôvod na vraždu. Tvoje smiešne ideologické okuliare ti hovoria, že je to ľahšie a pohodlnejšie, ako zodpovedne pristupovať k sexu, napríklad používať antikoncepciu - a čo je pohodlné, to je OK? To je zvrátená logika, kámo, ak ti to ešte nedošlo.

Čokoľvek robíš, máš to robiť zodpovedne, s patričnou pozornosťou a opatrnosťou a - himlhergot - akceptovať vopred to, že tvoje konanie môže mať aj negatívne následky, za ktoré ponesieš zodpovednosť. Pokým samozrejme nie si dieťa, ktoré sa to ešte len učí, alebo psychicky narušená osoba, ktorá za seba nemôže. Ale aj takí by mali mať nad sebou dozor zodpovednej osoby. Ak patríš do niektorej z týchto dvoch kategórií (prípadne do oboch), potom sa ti hlboko ospravedlňujem.


musimreagovat
musimreagovat | 22.5.2022 19:13

Máš síce pravdu, ale potom by sme potrebovali zaviesť povinnú sexuálnu výchovu na školách, bezplatnú antikoncepciu a ženám a samozrejme aj mužom, ktorí sa rozhodnú už nemať deti umožniť sterilizáciu. Nemôžeš vyžadovať zodpovedné správanie a nevytvoriť podmienky.


Len tak
Len tak | 22.5.2022 19:27

Aj v Poľsku zomrela len jedna žena, keď sa lekári báli odstrániť odumretý plod. Poskytnem ti odpoveď ... je to MÁLO.


 
Nie ste prihlásený, pre pridávanie komentárov sa musíte prihlásiť!
( Prihlásenie | Registrácia )
 
 
loader